תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

למה כדאי לעשות סדנאות ODT?

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

בנסיבות שונות אנו נזקקים לסדנאות אשר מסייעות לנו להשיג מטרות שונות. אלו הן יכולות להיות סדנאות במקומות העבודה, סדנאות במוסדות הלימוד או במקומות אחרים. אנו נזקקים לסדנאות על מנת להשיג מטרות שונות, כמו גיבוש צוות עובדים או תלמידים, והטמעת ערכים ותכונות לצמיחה אישית וגם להשגת מטרות הארגון או המטרות החינוכיות. אך מדוע דווקא סדנאות ODT?

סדנאות ODT מחוללות שינוי

סדנאות ODT  הן סדנאות המתקיימות במקומות פתוחים, כלומר אנו מוציאים את המשתתפים מסביבתם המוכרת אשר יכולה להיות משרדי החברה או כיתות הלימוד, ולוקחים אותם אל המרחבים הפתוחים בהם מתקיימות הההפעלות. שינוי הסביבה הוא לא רק צורך טכני של ההפעלות, הוא גם מסייע להתנתק מהלחצים, הפוליטיקה הארגונית והשגרה. כך הוא יוצר שינוי אווירה בריא המאפשר להשתתף בסדנאות ODT ולהשיג את התוצאות הרצויות. סדנאות ODT מתקיימות באווירה נעימה, אווירה של משחק קבוצתי מהנה. כמובן שהן מיועדות לשכבת הגיל ולמטרות אותן אנו רוצים להשיג. כל משחק וכל הפעלה הם דבר שתוכנן היטב על ידי אנשי חינוך מנוסים ויש לו משמעות. הקונספט כאן הוא של לימוד באמצעות חוויה – המשתתפים סופגים את הערכים מתוך הפעילות עצמה ולא מתוך לימוד עיוני.

מה ניתן להשיג באמצעות סדנאות ODT

סדנאות ODT יכולות להיות כלי מצויין על מנת ליצור גיבוש ושיתוף פעולה בין חברי הקבוצה; קבוצה אשר יכולה להיות תלמידים במערכת החינוך או קבוצת עובדים. הגיבוש ושיתוף הפעולה הם ערכים מאוד חשובים עבור בתי הספר זוהי התשתית ההכרחית להמשך שנת לימודים מוצלחת; עבור ארגונים זוהי הדרך להשיג יותר מהעובדים (באמצעות שיפור יכולותיהם האישיות).

סדנאות ODT מוציאות את העובדים מהקונטקסט הארגוני ומערבות אותן בפעילויות משחקיות אשר מחייבות שיתוף פעולה. כך המשתתפים בסדנה סופגים את אותם הערכים ובהמשך הם באים לידי ביטוי באופו טבעי במהלך עבודתם.

אך סדנאות ODT הן לא רק לצורך השגת גיבוש ושיתוף פעולה, ניתן להשיג באמצעותן גם דברים אחרים, כמו למשל שיפור המנהיגות. במקרים אלו הסדנאות עורכות הפעלות המעודדות את תכונות המנהיגות כמו החשיבה מחוץ לקופסה, עבודת הצוות, הקשבה ויכולות תקשורת. אלו הם כלים של העצמה אישית אשר תורמים באופן אישי למשתתפי הסדנה בכל תחומי החיים. אם אלו תלמידים בבתי הספר, או קבוצה של עובדים, גם הארגון או מוסד הלימודים מרוויחים מכך.

לסיכום, סדנאות ODT  הן פעילות מומלצת לכל הגילאים. ביכולתן לחולל שינוי אמתי בצורת המחשבה והם באים לידי ביטוי בשטח, במהלך העבודה.

הצטרף