תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

יום הולדת בגן? האטרקציות שמשמחות ילדים

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

הורים וילדים רבים מעדיפים לחגוג את ימי ההולדת בגן הילדים ולחסוך הפקה מורכבת ויוקרתית לילדים צעירים בבית או במיקום חיצוני שכור. יום ההולדת בגן יכלול את כל החברים, יספק לילד פלטפורמה מוכרת ותחושת ביטחון ויזכה לליווי והובלה מקצועית של הגננת.

לכל גן חוקים משלו, והנחיות משרד החינוך אינן מאפשרות הכנסה של מפעילים יקרים לגני הילדים, משלל שיקולים בראשם הרצון לשמור על אחידות בין הילדים החוגגים. יחד עם זאת, ישנן לא מעט אפשרויות לשדרג את החגיגה הצנועה בכלים פשוטים, ולהפוך אותה לייחודית ובולטת עבור הילד שלכם:

יום הולדת קונספט

אם הילד מחובר במיוחד לכדורגל, חובב מושבע של סמי הכבאי או הדרדסים או מאסטר שף בהתהוות, אפשר להפוך את האהבה שלו לנושא יום ההולדת ולהשקיע בכל הפרמטרים בהתאם. החל מעיצוב, עוגה וכלה בפעילות מותאמת. ניתן להביא אביזרים משלימים ולהפוך את כל ילדי הגן לשותפים בחוויה ובקונספט.

הפעילות עצמה לא צריכה להיות מורכבת ויכולה לכלול משחק אחד או שניים סביב הנושא בהתאם לגיל הילדים.

מצגת/סרטון

לא צריך להיות עורך סרטי וידאו מקצועי על מנת לייצר עבור הילד סרטון משעשע ומרגש, הכולל תמונות וחוויות שלו שתועדו בתמונות. ניתן לשלב בתמונות גם ברכות של סבא וסבתא או החברים, ובמידה ויש גם תמונות משותפות עם ילדים אחרים בגן. באמצעות תוכנות חינמיות ופשוטות לתפעול במחשב ובמכשיר הסלולרי ניתן לייצר סרטונים באיכות גבוהה ולשלב שיר שהילד אוהב במיוחד ברקע. סרטון כזה יעניק לילד תשומת לב וישים אותו במרכז, באופן חיובי ומלהיב.

כיבוד

לרוב הגננות מגדירות רשימת כיבוד אחידה לימי הולדת, אולם ניתן בהחלט להגיע להסכמה על כיבוד מעט שונה על פי מה שילדכם אוהב, ותוך שמירה על ערכים של בריאות. מגשי פירות חתוכים וססגוניים, כריכונים  עם ממרחים ותוספות שהילד אוהב, מיץ טבעי ועוד. החיבור בין טעם, צבע ובריאות יהפוך את חגיגת יום ההולדת לייחודית ומפנקת. כמובן שבמידה ונהוג בגן אין צורך לוותר על בחטיפים המסורתיים והאהובים.

מתנות לילדים

בגנים רבים נהוג כי ילד יום ההולדת מחלק הפתעה לילדי הגן כמחווה על השתתפותם בשמחתו. לפני שאתם ממהרים לסטוק הקרוב לרכישת צעצוע פשוט בשקלים בודדים, כדאי לבחון את האפשרות למתנה ממותגת ומודפסת שתהווה מזכרת אמיתית. המתנות עצמן יכולות להיות פשוטות ולא יקרות, דוגמת כדור מודפס, חולצה אישית, מחזיק מפתחות עם תמונת הילד (ידוע כי ילדים אינם נושאים מפתחות אולם עדיין מדובר במחווה חביבה עליהם שניתן לתלות על התיק), מגנט אישי וכדומה. ניתן לכלול תמונה ומילת תודה. אפשרות נוספת היא קאפקייקס אישי מעוצב עם הדפסה על גבי בצק סוכר.

ילדים רבים מצפים ליום ההולדת שלהם אולם חווים גם לחץ רב סביב הציפייה ותשומת הלב. הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את אופי החגיגה לילד ולאופיו ולהיות קשובים לצרכיו.

הצטרף