תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

אטרקציות לילדים לבתי הספר

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

בתי הספר לוקחים חלק חשוב בחינוך הילדים והם עושים זאת בשיטות שונות. הלימודים בבתי הספר מתחלקים ללימודים עיוניים ולימודים מעשיים. במהלך שתיים עשרה שנות הלימוד התלמידים זוכים ללמוד את מקצועות הלימוד השונים כמו תנ“ך, מתמטיקה, היסטוריה ואחרים, לצד לימודים ערכיים אשר נועדו לספק לתלמידים כלים חשובים לחיים. מערכת החינוך אינה יכולה להסתפק אך ורק בלמודים עיוניים, היא צריכה ליצור עניין בקרב התלמידים ולגרום להם להתחבר אל החומר. הפתרון שיש למערכת החינוך הוא שילוב של לימודים באמצעות חוויה, דבר מאוד מקובל בימינו המשיג תוצאות חיוביות. בעזרת אטרקציות לבתי הספר ניתן לגוון את תכנית הלימודים, ליצור עניין בקרב התלמידים ולהשיג תוצאות מעולות.

סדנאות לילדים

אטרקציות לילדים לבתי הספר יכולות להיות סדנאות שונות ומגוונות המעניקות לילדים הרבה ערך מוסף, לצד פעילות מהנה ואפילו מגבשת. מקובל מאוד להשתמש היום באטרקציות ODT, כלומר אטרקציות המוציאות את התלמידים מכיתות הלימוד ומשנות אווירה. סדנאות אלו משלבות פעילות חוץ שונות בעזרתן ניתן להעניק לילדים ערכים, תכונות אופי והעצמה אישית. סדנאות אלו יכולות לתרום לביטחון העצמי, לפיתוח כישורי המנהיגות, כישורים חברתיים וביטחון עצמי.

סדנת מכונת רוב גולדברג היא דוגמה טובה לאותן האטרקציות שעליהן אנו מדברים. הרעיון מאחורי המכונה הוא ליצור מערכת מורכבת בעלת רכיבים שונים היוצרים תגובת שרשרת על מנת לבצע פעולה פשוטה. הרכבת המכונה דורשת הרבה יצירתיות וזוהי חוויה מהנה עבור הילדים. אך כמובן שלא רק הבילוי וההנאה הם המטרה כאן אלא הענקת כלים בעלי ערך עבור הילדים באמצעות תהליך הרכבת המכונה. הסדנה מלמדת את הילדים לעבוד בצוות ולשתף פעולה על מנת להשיג את המטרות.  זוהי פעילות קבוצתית התורמת לפיתוח הכישורים החברתיים וכישורי המנהיגות; הילדים לומדים על שיתוף פעולה לא כערך שעליו מטיפים אלא כצורך להשגת מטרות. זוהי סדנה מוצלחת מאוד לילדים ולא רק לילדים.

עוד אטרקציה טובה יכולה להיות הסדנה לפיתוח חשיבה יצירתית. חשיבה יצירתית ודמיון הם כלי חשוב שעל הילדים לפתח; הדמיון והמחשבה היצירתית הם אינם פרט שולי בחיינו, הם הכלי שלנו לפתרון בעיות מורכבות. הסדנה מסייעת לפתח את כישורי החשיבה היצירתית ומלמדת את הילדים, שוב באמצעות חוויה, לחשוב מחוץ לקופסה. במהלך הסדנה הילדים משתתפים בפעילויות שונות המאתגרות ומפתחות את החשיבה היצירתית שלהם. היא מוכיחה לילדים שלכל אחד יש את הפוטנציאל לחשיבה יצירתית.

חשוב לציין שעל מנת להשיג תוצאות טובות יש לבחור בסדנאות לילדים המתאימות לשכבת הגיל, סדנאות אשר תוכננו על ידי אנשי חינוך בעלי ידע וניסיון בתחום. אנו בשרביט מתמחים בתכנון סדנאות ופעילויות לבתי הספר המעניקות תכנים ערכיים וכלים חשובים לחיים עבור הילדים, מנהיגי העתיד.

הצטרף